W jaki sposób relokować zakład produkcyjny?

Transport związany z przeniesieniem działalności do innego zakładu wiąże się z wieloma trudnościami i wyzwaniami. By w bezpieczny sposób przewieźć wszystkie maszyny i urządzenia należy się do tego odpowiednio przygotować. Jedną z kluczowych decyzji jest podjęcie współpracy z firmą, która ma doświadczenie w tym zakresie i zawsze służy swoją radą i pomocą. W tym artykule sprawdzimy, co w praktyce oznacza relokacja zakłady produkcyjnego. Prześledzimy krok po kroku cały proces i wskażemy jego najważniejsze elementy.

 

Relokacja linii produkcyjnej – co warto wiedzieć?

 

Współczesna technologia sprawia, że bardzo często produkcja nie jest już na stałe związana z konkretnym miejscem. Coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której nawet duże zakłady postanawiają przenieść część lub całość swojej produkcji do innej lokalizacji. Proces relokacji wiąże się z koniecznością wykonania poszczególnych etapów w sposób perfekcyjny, by zapewnić bezpieczeństwo transportowanych maszyn i pracujących przy tym ludzi. Pierwszym etapem jest wybór odpowiedniej firmy, która zapewni kompleksową usługę. W jej skład wchodzi demontaż, zapakowanie, transport, rozładunek i montaż całych linii produkcyjnych. Nasz tabor samochodów i dostępny kapitał ludzki pozwala przeprowadzać najbardziej skomplikowane i duże relokacje na terenie kraju i zagranicy, również wielkogabarytowe.

Zapewnienie bezpieczeństwa jest kluczowym aspektem podczas załadunku, rozładunku i transportu. Korzystanie z nowoczesnych technologii i podstawowych zasad BHP bardzo pomaga je zapewnić. Na etapie przygotowania maszyn i urządzeń do przewozu, zabezpieczamy je styropianem i folią, tak by wszystkie elementy były bezpieczne. Korzystanie z takich rozwiązań pozwala ograniczyć do zera ryzyko uszkodzenia poszczególnych części.

 

Bezpieczny transport – jak się do niego przygotować?

 

Bardzo ważnym i ciekawym elementem procesu relokacji zakładów produkcyjnych jest transport maszyn i urządzeń wraz z poszczególnymi częściami linii technologicznej. Nie bez znaczenia podczas wykonywania tego etapu jest odpowiedni tabor pojazdów, który bezpiecznie przetransportuje wszystkie części pod wskazany adres. By cały proces odbył się sprawnie, należy nie tylko unikać korków, ale również zabezpieczyć ludzi, do sprawnego rozładunku i montażu. Pamiętajmy, że decyzja o relokacji zakładu bardzo często wiąże się z pogodzeniem z pewnymi stratami roboczogodzin. Każdy dzień, w którym fabryka nie pracuje to brak przychodów. Zadaniem firmy, która kompleksowo realizuje proces relokacji, jest ograniczenie tych dni do minimum.

Pamiętajmy, że zmiana miejsca prowadzenia produkcji może wiązać się z wieloma różnymi komplikacjami. Jeżeli zależy nam na tym, by cały proces przeszedł szybko i bezpiecznie, to powinniśmy zaufać firmie, która przeprowadzi nas przez to kompleksowo. Dzięki temu zyskamy czas i zaoszczędzimy pieniądze, a nasza produkcja szybciej ruszy w nowym miejscu.

Sprawdź również…