W jaki sposób powiększyć powierzchnię zakładu?

Jednym z największych problemów, na jakie może natknąć się firma produkcyjna to brak przestrzeni do wykonywania swoich podstawowych działań. Często w takiej sytuacji właściciele zmuszeni są do relokacji swoich zakładów w inne miejsce. To wiąże się z koniecznością organizacji całego procesu demontażu, transportu i montażu. Niejednokrotnie można jednak postawić na inne rozwiązania, które będą dużo tańsze i efektywniejsze. W tym artykule opowiemy sobie, na czym polega relokacja zakładów produkcyjnych oraz jak możemy jej uniknąć. Opowiem również, dlaczego tak ważnym jest odpowiedni i przemyślany projekt linii technologicznej z uwzględnieniem jej wszystkich elementów.

 

Relokacja zakładu produkcyjnego czy optymalizacja powierzchni?

 

Bardzo często mamy do czynienia z sytuacją, w której nasi klienci po kilku latach działalności i notowaniu wzrostów zaczynają narzekać na brak przestrzeni. Wiąże się to z unowocześnianiem linii technologicznej, wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań oraz koniecznością magazynowania wytworzonych produktów. W takiej sytuacji jednym z rozwiązań jest relokacja zakładu produkcyjnego. Wiąże się to z koniecznością opracowania dokładnego harmonogramu prac polegających na demontażu, zabezpieczeniu, transporcie oraz montażu linii technologicznej w nowym miejscu. W pewnym sytuacjach jest to jedyny słuszne rozwiązanie. Cały proces, chociaż jest mocno skomplikowany, to każdego dnia decyduje się na niego kilka firm. Jeżeli po konsultacji z firmą, która ma pomóc nam znaleźć potrzebną przestrzeń, dojdziemy do wniosku, że to jedyne rozwiązanie, to należy znaleźć nowy większy zakład i się tam przenieść.

Jest jednak jeszcze druga opcja, którą warto spróbować wykorzystać. Optymalizacja przestrzeni w zakładach produkcyjnych polega również na przeprojektowaniu linii technologicznej w taki sposób, by uwolnić powierzchnię, która jest źle wykorzystywana. Cały proces zaczyna się od złożenia zlecenia i ustalenia szczegółów z doradcą.

 

Projekt linii technologicznej – modernizacja na rzecz pozyskania wolnej przestrzeni

 

Projektowanie linii technologicznej odbywa się za pomocą nowoczesnych systemów, które mają za zadanie wspierać pracowników w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań. Jednak bez wiedzy i doświadczenia projektanta na nic się nie przydadzą. Kluczem do stworzenia i wdrożenia optymalnych rozwiązań jest wiedza i doświadczenie kadry pracowniczej. Nasza firma zajmuje się tego typu projektami od lat i jej główną zaletą jest współpraca z doświadczonymi ludźmi, którzy zauważają rozwiązania niestandardowe. Znajomość różnych branż, specyfiki produkcji oraz umiejętność korzystania z tej wiedzy sprawia, że możemy realizować niestandardowe i spersonalizowane projekty z pełnym powodzeniem. Jeżeli więc szukasz firmy, która pomoże Ci zmodernizować linię technologiczną i znaleźć wolną powierzchnię to skontaktuj się z nami. Współpracowaliśmy w tym zakresie z wieloma dużymi firmami na terenie kraju i zagranicy. Realizujemy również usługę relokacji zakładów produkcyjnych.

Sprawdź również…