Aplikacje

ZOBACZ JAK TO WYGLĄDA W RZECZYWISTOŚCI

01

Bezpieczeństwo pracy

Roboty posiadają wbudowane zabezpieczenia, które w ogromnej ilości zastosowań pozwalają na umieszczenie ich w procesie produkcji bez dodatkowych osłon zabezpieczających (wymagana oceny ryzyka). Używają opatentowanej technologii, aby zatrzymać się pod określonym ciśnieniem, umożliwiając robotom i pracownikom ludzkim efektywną i bezpieczną pracę z maksymalną wydajnością.
02

Opłacalność działania

Problem dużych kosztów automatyzacji produkcji za pomocą tradycyjnych robotów często jest zaporą, przez którą trudno przejść rozwijającym się zakładom produkcyjnym. Do tego kosztowne zatrudnienie i skomplikowane szkolenia pracowników utrzymania ruchu. Średni czas zwrotu inwestycji w robota współpracującego to około 2 lata w zależności od zastosowania.
03

Elastyczna inwestycja

Robot może być w łatwy sposób „przeszkolony” do pracy na nowym stanowisku.
Dziś może spawać, a jutro pakować. Ułatwia to zmiane położenia robota jak i jego zastosowania. Można regularnie dostosowywać robota do swoich potrzeb przy ciągłej pracy z ludźmi.

Pakowanie i układanie na paletach

Zastosowanie robotów współpracujących w pakowaniu i układaniu na paletach ułatwia właściwe rozliczanie dostaw i pakowanie zgodne z najsurowszymi normami.

Montaż

Powtarzalny montaż elementów gwarantuje podniesienie jakości produkcji oraz zmniejsza jej koszty. Materiał elementu nie ma znaczenia, roboty poradzą sobie z częściami drewnianymi, plastikowymi, metalowymi, szklanymi, itp.

Spawanie, lutowanie i zgrzewanie

Dokładność i powtarzalność ruchów przewyższa nawet najbardziej wykwalifikowanego spawacza. Zawsze można samemu dostosować i przyczynić się do zwiększenia swojej wydajności. Taki rodzaj spawania jest już dostępny w wielu firmach.

Klejenie i dozowanie

Zastosowanie robotów współpracujących zwiększa dokładność nakładania kleju lub mas uszczelniających. Dzięki powtarzalności ruchów i ilości dozowanej substancji dozowanie lub wtryskiwanie materiału jest znacznie dokładniejsze niż czynność wykonywana przez operatora.

Polerowanie

Robot może szlifować lub polerować zakrzywione i nierówne powierzchnie. Dzięki regulowanej sile nacisku mamy pewność, że polerowany element nie zostanie zarysowany.

Obsługa maszyn

Robota współpracujący może wykonać większość czynności związanych z obsługą maszyn. Z powodzeniem obsłuży np. obrabiarki CNC podając jej półfabrykat i odbierając gotowy produkt.
Otworzy/zamknie drzwi tokarki, włączy obrabiarkę, odłoży gotowe elementy do paletki.

Formowanie wtryskowe

Powtarzające się czynności jak wkładanie i wyjmowanie form lub elementów można zastąpić ramieniem robota. Robot najlepiej sprawuje się tam gdzie do powtarzalnych czynności trudno znaleźć stałego pracownika.

Kontrola jakości

Doposażając robota w system wizyjny kontrola jakości sprawdzi każdy element z tą samą dokładnością. Odbiorcy docenią taką kontrolę, koszty ewentualnych reklamacji zostaną znacząco obniżone.

Współpraca z systemami wizyjnymi

Dzięki analizie kształtu i położenia elementów robot może pobierać dowolne przedmioty w identyczny sposób np. z pojemnika, w którym są umieszczone chaotycznie.

Korzyści dla przedsiębiorcy

  • Elastyczność -> UR - nowy pracownik zdolny do pracy na trzy zmiany.
  • Dokładność -> UR - gwarantowana powtarzalność.
  • Specjalista -> UR - wspiera, uzupełnia lub zastępuje wykfalifikowanych pracowników.
  • Wydajność -> UR - przewidywalna wydajność i nadawanie tempa pracy.
  • Opłacalność -> Szybki zwrot inwestycji.