Transportowanie linii technologicznej, informacje, które każdy technolog musi wiedzieć

Relokacja maszyn i urządzeń to jeden z procesów, które obarczone są dużym ryzykiem. Kluczem do sukcesu w przeprowadzeniu wszystkich etapów jest wybór firmy, która podejdzie do powierzonych zadań kompleksowo. W tym artykule sprawdzimy, co klient powinien przekazać w zleceniu obsługi przeniesienia linii produkcyjnej w inne miejsce. Opowiem również jak zapewnić bezpieczeństwo podczas transportu i w jaki sposób zabezpieczyć maszyny i urządzenia.

 

Relokacja zakładu produkcyjnego — najważniejsze informacje

 

Przeniesienie zakładu produkcyjnego w inne miejsce zawsze wiąże się z ryzykiem. Cały proces powinien zostać przeprowadzony kompleksowo i z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu oraz doświadczonych ludzi. Klient, który chcę zlecić organizację i przeprowadzenie procesu relokacji, powinien przekazać kilka kluczowych informacji. Jedną z nich jest ilość maszyn i urządzeń oraz elementów koniecznych do przewiezienia. Na tej podstawie szacuje się ilość ludzi i sprzętu niezbędnych do obsługi całego procesu. Równie ważną informacją jest adres siedziby mi docelowe miejsce ulokowania linii produkcyjnej. Podczas omawiania szczegółów warto również zaznaczyć, kto będzie odpowiedzialny za demontaż i montaż transportowanych maszyny i elementów. Na tej podstawie dochodzi do wstępnej wyceny oraz sporządzenia projektu organizacji relokacji przedsiębiorstwa.

Pamiętajmy, że Jedną z najważniejszych rzeczy jest na zapewnienie bezpieczeństwa ludzi i przewożonego sprzętu. Profesjonalna obsługa tego typu zleceń wymaga zarówno doświadczonych pracowników, nowoczesnego taboru pojazdów oraz urządzeń. Zadaniem firmy kompleksowo obsługującej tego typu zlecenia, jest zagwarantowanie szybkiego i bezpiecznego przeprowadzenia całego procesu.

 

Jak zabezpieczyć maszyny i urządzenia na czas transportu?

 

Relokacja zakładu produkcyjnego to jeden z najbardziej skomplikowanych procesów. Realizując tego typu usługi, musimy mieć na uwadze konieczność zabezpieczenia maszyn i urządzeń na czas załadunku rozładunku i transportu. W tym celu używane folii i styropianu oraz specjalnych gąbek, które mają amortyzować i chronić poszczególne części przed uszkodzeniem. Kompleksowa obsługa oznacza również pomoc w rozplanowaniu linii technologicznej w nowej lokalizacji. Transport zakładu produkcyjnego opiera się przede wszystkim na doświadczeniu kierowców i pozostałych pracowników. To ich zadaniem jest prawidłowe przygotowanie poszczególnych elementów do przewozu. Bardzo często najtrudniejszym etapem jest załadunek i rozładunek. Dzieje się tak, ponieważ to właśnie wtedy występuje największe ryzyko uszkodzenia poszczególnych części maszyn i urządzeń. Zastosowanie odpowiednich materiałów ma na celu zabezpieczenie ich przed negatywnym działaniem pasów dbających o unieruchomienie poszczególnych elementów przy transporcie. Wykorzystanie tego typu wyposażenia w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem pracowników sprawia, że ryzyko niwelowane jest praktycznie do minimum.

Sprawdź również…