NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI OCYNK

Cynkowanie – ogół operacji mający na celu pokrycie powierzchni przedmiotów stalowych cienką powłoką cynku w celu ochrony przed korozją powodowaną działaniem powietrza i wody. Cynkowanie jest stosowane powszechnie w wielu gałęziach gospodarki, m.in. w przemyśle samochodowym, budowlanym, lotniczym.

Powłoka cynkowa wykazuje w warunkach miejskiego środowiska korozyjnego od kilku do kilkunastu razy większą odporność korozyjną od stali nieocynkowanej. Dzieje się tak dlatego, że potencjał standardowy cynku jest znacznie bardziej elektroujemny niż potencjał żelaza. W pierwszej kolejności będzie korodował cynk, a produkty jego korozji będą spowalniać dalszą korozję. W przypadku przerwania szczelności powłoki cynkowej, będzie ona w dalszym ciągu chronić materiał bazowy przed korozją. Zjawisko to nosi nazwę ochrony katodowej.

CYNKOWANIE OGNIOWE

Wśród znanych metod zapobiegania korozji za najlepszą uznaje się cynkowanie ogniowe, tzw. zanurzeniowe. Jest to szczególnie skuteczny, trwały, znany od 160 lat i najbardziej ekonomiczny sposób zabezpieczenia antykorozyjnego. Na konwencjonalną metodę cynkowania ogniowego składa się szereg procesów. Jednym z najważniejszych jest umieszczenie wsadu w kąpieli ciekłego cynku o temperaturze 450°C. Następuje wtedy szybka reakcja między żelazem i cynkiem, która prowadzi do powstania na powierzchni stali powłoki cynkowej. Jej budowa i właściwości zależą od składu chemicznego podłoża stalowego, a także od grubości konstrukcji.

Dodatkowym atutem przemawiającym za wybraniem zabezpieczenia poprzez cynkowanie ogniowe jest czas wykonania usługi. W przypadku cynkowania ogniowego jest to kilka godzin – mówi prezes firmy ADK-System Dominik Antkowiak

Maksymalne wymiary cynkowanych elementów:

  • 12500 x 1700 x 2900 mm, ciężar jednostkowy do 4 ton
  • 8500 x 1600 X 2850 mm
  • 6500 x 1700 x 2900 mm, ciężar jednostkowy do 4 ton

CYNKOWANIE GALWANICZNE

Cynkowanie jest niezwykle popularną metodą zabezpieczania metalowych przedmiotów przed korozją. To właśnie podczas procesu cynkowania galwanicznego, dzięki odpowiedniej elektrolizie Twoje metalowe produkty bądź elementy sprzętu mogą stać się bardziej zabezpieczone niż są teraz. Jesteśmy profesjonalistami w tej branży, oferującymi akcesoria i produkty potrzebne do cynkowania galwanicznego. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapytaj nas, a chętnie udzielmy Ci satysfakcjonującej odpowiedzi. .

Cynkowanie galwaniczne znajduje szerokie zastosowanie w branżach każdego rodzaju, zwłaszcza w motoryzacji, elektronice czy ogrodnictwie. Jesteśmy otwarci na Twoje potrzeby i zaproponujemy Ci takie rozwiązanie, które będzie w pełni odpowiadało Twoim wymaganiom. Zaufaj profesjonalistom w dziedzinie cynkowania i wybierz najlepszej jakości sprzęt, by należycie wyposażyć swoją cynkownię galwaniczną. Jeśli masz wątpliwości co do specyfikacji i nie wiesz, jakiego rodzaju produkty najlepiej będą pasować do Twojej cynkowni – również nas zapytaj. Z chęcią pomożemy podjąć Ci właściwą decyzję! Jesteśmy sklepem, który oferuje sprzęt od profesjonalistów dla profesjonalistów, ale z chęcią pomożemy też początkującym przedsiębiorcom i pokażemy im właściwą drogę, by wznieść usługi galwaniczne na najwyższy poziom.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG

OD PROJEKTU DO REALIZACJI

WZROST WYDAJNOŚCI

Zwiększenie możliwości produkcyjnych przy zachowaniu wszelkich norm jakościowych.

BEZPIECZEŃSTWO PRACY

Automatyzacja procesów zapewnia lepszą ergonomię pracy i uniknięcie wypadków.

ZWIĘKSZONE OSZCZĘDNOŚCI

Redukcja wózków widłowych, lepsze wykorzystanie powierzchni, mniejsze zużycie energii.

ATRAKCYJNE ROI

Doskonała efektywność inwestycji nakłady w nasze systemy zwracają się od 2,5 do 3 lat.