Poprawienie łańcucha dostaw to nasza maksyma - współpracuj z ADK-System.

Automatyzacja

Zajmujemy się projektowaniem i wykonawstwem automatycznych urządzeń i przyrządów manualnych wspierających procesy produkcyjne. Nasze rozwiązania są dedykowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Wszystkie projekty tworzone są w naszym biurze konstrukcyjnym przez wykwalifikowanych i doświadczonych inżynierów oraz automatyków. Myśl techniczna jest wprowadzana w życie przy wykorzystaniu bogatego parku maszynowego, pozwalającego na wykonanie elementów z dużą precyzją i w pożądanej klasie tolerancji.

Dział montażu i testowania urządzeń tworzą technicy z wieloletnim doświadczeniem, którzy czuwają nad dokładnością wykonania oraz poprawnością działania wszystkich automatów, tak aby klient uzyskał produkt spełniający jego oczekiwania.

Z ADK-System możesz wiecej

W ZAKRES NASZYCH MOŻLIWOŚCI WCHODZI

  • Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych

  • Stanowiska kontrolno – montażowe

  • Automatyka i sterowanie

  • Automatyczne stanowiska do znakowania

Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo Państwa pracowników

Bezpieczeństwo maszyn

Tematyka bezpieczeństwa funkcjonalnego jest na stałe wpisana w zagadnienia projektowania i użytkowania maszyn oraz instalacji technologicznych. Jest to również obszar wysoce uregulowany pod względem prawnym, przez co tworzenie i wdrażanie rozwiązań bezpieczeństwa wymaga zarówno wiedzy dotyczącej przepisów, jak też sporego doświadczenia inżynierskiego. Przedstawiamy nowy raport z rynku, w którym prezentujemy dostawców produktów i usług z omawianego obszaru, a także trendy na polskim rynku komponentów bezpieczeństwa funkcjonalnego.

Dobrze znamy rynek

MASZYNY I SYSTEMY PRODUKCYJNE

Wykorzystanie komponentów bezpieczeństwa dotyczy przede wszystkim aplikacji maszynowych, w szczególności tych związanych z maszynami niebezpiecznymi. Takimi są przede wszystkim obrabiarki, prasy i podobne, aczkolwiek zakres obowiązywania dyrektywy maszynowej i konieczność zapewniania bezpieczeństwa rozciąga się na o wiele szerszą grupę wyrobów.

Dotyczy to produkowanych, modernizowanych, a także użytkowanych maszyn. Ważnym obszarem zastosowań jest ten związany z windami oraz podnośnikami i z aplikacjami transportowymi (rys. 1). Spoglądając na ową statystykę, można zauważyć, że w ostatnich latach zasadniczo nie zachodziły tutaj zmiany.

Przepisy dotyczące bezpieczeństwa maszyn

Informacje na temat dyrektyw, rozporządzeń, a także norm powiązanych z tematyką bezpieczeństwa przedstawione zostały w poprzednim raporcie „Bezpieczeństwo maszyn – przepisy, wymagania klientów i przyszłość aplikacji przemysłowych„. W opracowaniu omówiono w szczególności: dyrektywę maszynową 2006/42/WE oraz normy PN-EN ISO 13849-1:2016, PN-EN ISO 14119, PN-EN ISO 13850:2016-03, PN-EN 61496-1.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG

OD PROJEKTU DO REALIZACJI

WZROST WYDAJNOŚCI

Zwiększenie możliwości produkcyjnych przy zachowaniu wszelkich norm jakościowych.

BEZPIECZEŃSTWO PRACY

Automatyzacja procesów zapewnia lepszą ergonomię pracy i uniknięcie wypadków.

ZWIĘKSZONE OSZCZĘDNOŚCI

Redukcja wózków widłowych, lepsze wykorzystanie powierzchni, mniejsze zużycie energii.

ATRAKCYJNE ROI

Doskonała efektywność inwestycji nakłady w nasze systemy zwracają się od 2,5 do 3 lat.