Relokacja maszyn i urządzeń – rodzaje, czym jest i jak przebiega?

Relokacja maszyn i urządzeń to szeroki zakres prac związanych z transportem obiektów, które ze względu na swoje gabaryty oraz wagę – nie mogą być przewożone w tradycyjny sposób. Tego rodzaju usługi są najbardziej popularne wśród przedsiębiorstw działających w branży przemysłowej. Firmy wykorzystują je między innymi do przewożenia wielkogabarytowych maszyn, ciężkich pojazdów oraz innych obiektów o dużych i nietypowych kształtach.

 

Rodzaje relokacji maszyn – na co dzielimy ten sposób transportu?

Głównym podziałem, na jaki można klasyfikować relokację, jest ten odnoszący się do obszaru i zasięgu działania. W ramach tego podziału wyróżniamy:

 

  • Relokację wewnętrzną, czyli jak sama nazwa wskazuje – przewożenie wybranych obiektów w obrębie danego przedsiębiorstwa (hali, magazynu, fabryki, a nawet całego terenu).
  • Relokację zewnętrzną, czyli jak łatwo się domyślić – transport, w ramach którego dany obiekt opuszcza granice firmy. W tym miejscu możemy dodatkowo wymienić relokacje krajowe, jak i te dotyczące przewozu do innych państw.

 

Jakie maszyny i urządzenia relokuje się najczęściej?

Bez względu na rodzaje relokacji, o których wspomnieliśmy w poprzednim akapicie – typy przewożonych maszyn i urządzeń są zazwyczaj bardzo podobne.

Mianowicie, polskie, jak i zagraniczne firmy najchętniej korzystają z usług relokacji po to, aby przetransportować: koparki, dźwigi, linie produkcyjne oraz specjalistyczne maszyny produkcyjne.

 

Relokacje maszyn – dla kogo?

 

Głównymi adresatami tego typu oferty są firmy dysponujące ciężkimi, gabarytowymi i specjalistycznymi parkami maszynowymi. W związku z tym, do głównych odbiorców usług relokacji maszyn możemy zaliczyć: przedsiębiorstwa produkcyjne oraz fabryki.

 

Etapy relokacji maszyn – co wchodzi w skład tego procesu?

 

Warto podkreślić, że usługa polegająca na relokacji maszyn jest w pełni kompleksowa i nie dotyczy wyłącznie samego ich transportu. Na profesjonalny jej cykl składają się bowiem co najmniej 4 etapy:

 

  • Po pierwsze – załadunek maszyn i urządzeń. To od niego zaczyna się każde zadanie polegające na specjalistycznej relokacji. Należy podkreślić, że w wielu przypadkach obiekty muszą zostać odpowiednio przygotowane oraz zabezpieczone. Dlatego poza samym załadunkiem – niezbędny jest również demontaż.
  • Po drugie – ich przewóz. Kolejnym etapem jest sam transport, na który składa się nie tylko przewożenie maszyn czy urządzeń “z punktu A do punktu B”, ale także przygotowanie całej operacji logistycznej – polegającej na zaplanowaniu drogi, jak i czasu, w którym relokacja może się w ogóle odbyć.
  • Po trzecie – rozładunek maszyn i urządzeń. Po przybyciu transportu do wybranej lokalizacji następuje umieszczenie obiektu w określonym miejscu. W tym czasie przeprowadza się również wnikliwą analizę, czy wszystko przebiegło zgodnie z planem, a sprzęt nie został w żaden sposób naruszony.

Po czwarte – ich montaż bezpośrednio w docelowej lokalizacji. Ostatnim etapem relokacji maszyny jest jej ponowna instalacja – tym razem pod nowym adresem. Chcesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia przy relokacji Twoich maszyn i urządzeń?

W ADK System specjalizujemy się w relokacji maszyn, urządzeń, a nawet całych linii technologicznych. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoja relokacja przebiegła nie tylko szybko i sprawnie, ale również w pełni bezpiecznie – już teraz zapraszamy Cię do kontaktu z naszą firmą.

 

Napisz, zadzwoń lub wykorzystaj do tego formularz kontaktowy. Na początku zbadamy Twoje potrzeby, następnie zajmiemy się przygotowaniem infrastruktury, aby na końcu przeprowadzić fachową relokację.

 

Więcej na temat samej usługi, jak i korzyści czekających na Twoją firmę znajdziesz w tym miejscu: usługa relokacji maszyn.

Sprawdź również…