Projektowanie części – dlaczego warto zlecić wraz z wykonaniem?

Składanie zamówienia na projekt niejednokrotnie nie kojarzy nam się z jednoczesnym złożeniem zamówienia na wykonanie poszczególnych części. Dzieje się tak dlatego, że na rynku istnieje wiele firm, które nie działają w tym zakresie kompleksowo. Jeden podmiot projektuje, inny produkuje, a jeszcze inny montuje i dba o serwis oraz modernizację. W tym artykule opowiem o tym, dlaczego warto współpracować z firmą, która wykonuje wszystkie te etapy i działa na rzecz swoich klientów. Sprawdzimy, dlaczego warto zlecić projekt części wraz z ich wykonaniem oraz jakie znaczenie ma odpowiednie wykonanie poszczególnych elementów.

 

Kompleksowe świadczenie usług – dlaczego jest tak ważne?

 

Prawdziwą zmorą naszych czasów, jest rozdrobnienie procesu projektowania i powstania nowych części na kilka etapów, które wykonuje wiele firm. W Polsce brakuje przedsiębiorstw, które wykonują swoje zadania kompleksowo i w oparciu o zapotrzebowanie rynku. To powoduje, że wykonanie nawet najprostszych części może trwać tygodniami i jest ekonomicznie nieopłacalne dla zamawiającego. Nasza firma naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje zaprojektowanie, produkcję oraz testowanie wykonanych części. To wszystko sprawia, że działamy sprawnie i niwelujemy błędy, które mogą wystąpić podczas rozdzielenia odpowiedzialności za produkt na różne firmy.

Dbałość o wykonanie i jakość naszych produktów to kluczowy aspekt naszej działalności. Kompleksowa obsługa klientów ma więc wiele zalet. Jedną z nich jest z pewnością przejrzystość całego procesu oraz dostarczenie spersonalizowanych rozwiązań. Nasi klienci często doceniają możliwość szybkiej realizacji zamówienia oraz brak konieczności poszukiwania kolejnych wykonawców. Pamiętajmy, że nie bez znaczenia jest również wzięcie odpowiedzialności za produkt końcowy, którą w tym wypadku łatwo ustalić. Projektujemy i produkujemy, więc to nasza firma jest w pełni odpowiedzialna za całość.

 

Jak zamówić części i poszczególne elementy?

Złożenie zamówienia najczęściej odbywa się poprzez pocztę elektroniczną. Nasi pracownicy każdego dnia odbierają kilkanaście zamówień na toczenie i frezowanie poszczególnych części. Jednocześnie służymy naszym doświadczeniem i pomocą w zakresie przekazania odpowiednich danych technicznych do wykonania poszczególnych części. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto w załączniku do wiadomości dołączyć rysunek techniczny tej konkretnej części, jej wymiary i przeznaczenie. To pomoże nam zidentyfikować ją oraz na nowo zaprojektować na potrzeby naszej produkcji. Pamiętajmy, że toczenie i frezowanie to bardzo precyzyjna praca, dlatego im więcej danych otrzymamy, tym łatwiej będzie nam wyprodukować poszczególne części.

Projektowanie i produkcja części do maszyn i urządzeń to bardzo odpowiedzialna praca, dlatego kompleksowe przeprowadzenie całego procesu, jest kluczowe dla zachowania jakości produktów. Warto więc współpracować w tym zakresie z pewną i sprawdzoną firmą.

Sprawdź również…