Konstrukcje stalowe w przemyśle. Dlaczego warto?

Jak już wspomnieliśmy w samym tytule tego artykułu – konstrukcje stalowe znajdują swoje zastosowanie głównie w przemyśle. Jednak wbrew pozorom, ich użycie nie ogranicza się wyłącznie do budowy całych obiektów (w tym magazynów, hal produkcyjnych, sortowni, jak i innych budynków o charakterze logistycznym).

W tym wpisie udowodnimy, że konstrukcje stalowe mają znacznie szersze zastosowanie, a ich specyfika oraz zalety mogą być wykorzystane nie tylko do budowy obiektów, ale również do wyposażania ich wnętrz. Ale zacznijmy od wprowadzenia.

Zastosowanie konstrukcji stalowych w przemyśle

Cel wznoszenia tego rodzaju elementów można podzielić na 2 zasadnicze grupy:

  • Do pierwszej z nich zaliczamy konstrukcje stalowe wykorzystywane bezpośrednio do budowy obiektów. W tym przypadku stalowe elementy stanowią główne szkielety budynków (ściany, sufity, kondygnacje itp.).
  • Druga grupa to z kolei elementy wewnętrzne, czyli tzw. konstrukcje technologiczne. Ten rodzaj, jak sama nazwa wskazuje, znajduje swoje zastosowanie bezpośrednio we wnętrzach obiektów, w których odpowiada na przykład za utrzymywanie maszyn i urządzeń.

I to właśnie w tym drugim obszarze specjalizuje się nasza firma ADK System. Tworzymy ramy, obudowy oraz inne konstrukcje mające na celu aktywne wsparcie funkcjonowania magazynów, zakładów produkcyjnych, jak i innych przedsiębiorstw.

Materiały, czyli z czego wykonuje się konstrukcje stalowe?

Głównymi surowcami służącymi do produkcji konstrukcji ze stali są między innymi: nikiel, wolfram, mangan, tytan, miedź oraz chrom. Użycie oraz procentowy udział każdego z nich zależy od indywidualnych preferencji oraz roli, jaką ma pełnić dana konstrukcja.

Jak przebiega proces produkcji konstrukcji stalowych?

W przypadku naszej firmy całość dzielimy na 3 kluczowe etapy. Na początku przeprowadzamy dokładną analizę potrzeb oraz możliwości naszych klientów. W kolejnym kroku – przedstawimy wstępne projekty połączone z kosztorysem. Na koniec (po akceptacji warunków współpracy) – przystępujemy do działania.

Efektem naszych prac są w pełni dopasowane, solidne i funkcjonalne konstrukcje stalowe. Takie, na jakich zależy naszym klientom.

Zalety płynące z wykorzystywania konstrukcji stalowych

Do najważniejszych z nich zaliczamy aspekty takie, jak:

  • Trwałość na lata – dobrze zaprojektowana oraz wykonana konstrukcja stalowa stanowi gwarancję długiego i bezproblemowego użytkowania.
  • Elastyczność w budowie i modyfikacji – odpowiednie zaplanowanie całej konstrukcji pozwala na wprowadzanie zmian (np. gdy w przyszłości pojawi się potrzeba rozbudowy o dodatkowe elementy).
  • Sprawny transport i montaż – pomimo dużej nośności, same konstrukcje stalowe pozostają stosunkowo lekkie. To oznacza, że ich przewożenie, jak i instalacja są proste i szybkie.

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób nasze konstrukcje stalowe poprawiają funkcjonowanie obiektów przemysłowych?

W ADK System mamy za sobą dziesiątki realizacji wykonanych dla przedsiębiorstw z branż spożywczych, logistycznych, jak i przemysłowych. Specjalizujemy się w dostarczaniu wewnętrznych konstrukcji stalowych wspierających pracę magazynów, sortowni, jak i linii produkcyjnych.

Skontaktuj się z nami, aby poznać nasze możliwości i dowiedzieć się, jak możemy wesprzeć Twoją działalność.