Przemysłowe komory i kabiny klimatyczne

Czy realizowane przez Ciebie procesy wymagają przestrzegania restrykcyjnych warunków dotyczących temperatury lub wilgotności powietrza? A może kontrola tych parametrów jest konieczna w celu zachowania jakości użytkowanych przez Ciebie produktów? Tworzymy przemysłowe komory klimatyczne, które odnajdują zastosowanie w procesach produkcyjnych, magazynach, laboratoriach i prototypowniach.

Specyficzne warunki przechowywania

Niejednokrotnie produkty, które niezbędne są podczas procesu produkcji, wymagają specyficznych warunków przechowywania, aby zachować ich trwałość. Najczęściej, jednym z warunków jakie musimy spełnić jest odpowiednio dobrana temperatura i wilgotność powietrza. Tworzymy dedykowane dla przemysłu komory klimatyczne, które zapewniają kontrolę wymaganych parametrów. Wydzielona przestrzeń klimatyczna w Twoim przedsiębiorstwie może stanowić odrębny proces rodukcyjny, część magazynową, prototypową lub laboratoryjną.

Specyficzne warunki procesu

W specyficznych branżach np. automotive, farmacja czy przemysł medyczny konieczne jest spełnienie wymagań realizacji procesu produkcyjnego, technologicznego. Często nie spełnimy narzuconach procedur bez odpowiednich warunków otoczenia związanych z wilgotnością i temperaturą. Wykonujemy wydzielone przestrzenie przemysłowe spełniające określone przez Ciebie parametry, w celu spełnienia wymagań Twoich klientów lub procesów produkcyjnych.

Czy posiadanie komory klimatycznej jest dla Ciebie niezbędne?

Czy zdarzyło Ci się zauważyć problemy podczas realizacji procesów produkcyjnych ze względu na wzrost lub spadek temperatury? Zauważyłeś zwiększenie skrapu/ odpadu w sezonie letnim lub zimowym? A może podczas zmiany wilgotności otoczenia Twój proces przestał spełniać narzucone wymagania? Zastanawiasz się jak kontrolować montaż komponentów, który musi odbywać się w stałej temperaturze? Zależy Ci na zaplanowaniu procesu produkcyjnego zgodnie ze specyfikacją? Wiesz, że nie możesz zapomnieć również o spełnieniu wymagań podczas pakowania czy też magazynowania?

Udzieliłeś twierdzącej odpowiedzi na przynajmniej jedno z pytań? Z całą pewnością możemy Ci pomóc!

Pzemysłowa komora klimatyczna pomoże Ci zadbać o prawidłowy proces produkcyjny i magazynowanie. Jest to wydzielona przestrzeń produkcji o określonych warunkach fizycznych takich jak wilgotność lub temperatura.

Jak realizujemy komory klimatyczne?

Tworzymy dedykowane stalowe konstrukcje przemysłowe. W zależności od wymagań temperaturowych określamy warunki warstw izolacyjnych. Dobieramy automatykę oraz systemy monitorowania wilgotności czy pomiaru temperatury – wszystko po to aby zapanować na procesem, który w pełni zostanie dostosowany do Twoich wymagań i potrzeb. W ten sposób tworzymy laboratoria przemysłowe, prototypownie przemysłowe oraz pomieszczenia badawcze.

Potrzebujesz naszego rozwiązania?

Potrzebujesz szybkiej wyceny i realizacji? Jesteśmy.

Korzyści

Oszczędność

obniżenie kosztów energii i pracy

Bezpieczeństwo

bezpieczeństwo pracy ograniczenie wypadków

Wydajność

zwiększenie mocy produkcyjnych

Optymalizacja

optymalne wykorzystanie zasobów

Sprawdź co możemy dla Ciebie wyprodukować!

Niebanalne rozwiązanie pomagające optymalizować Twój proces? Projektujemy, wykonujemy wdrażamy.

Laboratorium badań klimatycznych

W Twoim przedsiębiorstwie przed rozpoczęciem docelowego procesu produkcji często wykonywane są testy, prace badawcze, które wymagają zadania stałej temperatry i wilgotności?
Zaprojektujemy oraz zrealizujemy kompleksową przestrzeń laboratoryjną dla Twojego zakładu Oferowane przez nas komory klimatyczne wyróżnia bezwzględna stabilność i utrzymanie parametrów na zadanym poziomie.

magazyn palet sztaplowanie i desztaplowanie

Klimatyczne pomieszczenia przemysłowe

Wykonujemy przestrzenie prototypowe i kabiny maszynowe, które pozwolą Ci na wykonanie procesu na maszynie w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu. Działanie to najczęściej ma na calu zaplanowanie idealnych parametrów dla danego procesu, uzyskując przy tym równocześnie kontrole nad warunkami otoczenia. Pomożemy Ci dokonać odpowiedniego doboru urządzeń do konkretnego procesu.

Klimatyczne pomieszczenia przemysłowe

Klimatyzacyjne komory magazynowe

Zajmujemy się produkcją pomieszczeń, w których otoczenie musi spełnić specyficzne wymagania dla procesu czy magazynowania. Używane przez Ciebie produkty w kartach charakterystyki mają jasno określone parapetry temperatury lub wilgotności do przechowania, które musisz spełnić? A może chcesz zapewnić stabilne warunki atmosferyczne podczas procesu technologicznego? Klimatyczna komora magazynowa pomoże Ci zapewnić określone warunki otoczenia, abyś mógł spełnić odpowiednie wymogi podczas realizacji procesów chemicznych.

Klimatyzacyjne komory magazynowe

Specjalistyczne komory klimatyczne

Twój proces produkcyjny wymaga, niezmiennej i stale monitorowanej temperatury w określonym pomieszczeniu? A może posiadasz szafy sterownicze i chcesz zapewnić bezpieczeństwo ich automatyki podczas wysokich temperatur? Dzięki komorze klimatyzacyjnej szaf sterowniczych zapobiegniesz jej nagrzewaniu się, nadając stabilne warunki w otoczeniu. Komory klimatyczne pozwalają na precyzyjne zadanie wymaganych temperatur i wilgotności w otoczeniu oraz pozwalają na ich kontrolowanie.

specjalistyczne komory klimatyczne

Sprawdź galerię naszych realizacji

Zadzwoń teraz
i otrzymaj ofertę!

Na pewno jestesmy w stanie odpowiedzieć na potrzeby Twojego przedsiębiorstwa.

Sprawdź produkty, które również oferujemy

Pytania i odpowiedzi

   Jakiej wielkości pomieszczenia klimatyczne wykonujecie?

   Jedynym ograniczeniem są warunki panujące na hali produkcyjnej, powierzchnia użytkowa zależy od konkretnych wymagań klienta. Produkujemy rozwiązania bezpieczne i dedykowane oparte na wieloletnim doświadczeniu specjalistów.

   Czy istnieje gwarancja utrzymania temperatury i wilgotności w pomieszczeniach?

   Przemysłowe pomieszczenia/ komory klimatyczne, które tworzymy projektujemy oraz wykonujemy w oparciu o dane dostarczone przez klienta. Założenia projektowe bazują na określonych przez klianta wymaganiach warunków atmosferycznych, jeżeli zostaną one przekroczone nie jesteśmy w stanie wziąć odpowiedzialności za utrzymanie wszystkich parametrów.

   Z czego wykonane są pomieszczenia przemysłowe?

   Koncentrujemy się na wykonywaniu konstrukcji stalowych, przy wykorzystywaniu płyt warstwowych, zapewnieniając odpowiednie parametry izolacji cieplnej. Wdrażamy pełną automatykę przemysłową klimatyzacyjną, której zadaniem jest monitorowanie specyficznych parametrów wilgotności, suchości, temperatury.

   Czy wykonujecie projekt 3D?

   Projekt 3D jest jednym z etapów naszego procesu realizacji. Każdy produkt jest dedykowany, niepowtarzalny przed realizacją zawsze wykonujemy dokumentację 3D, która spełnia wszystkie wymagania klienta.

   Komory klimatyczne – jak wygląda proces wyceny?

   Krok 1 – Komora, Kabina Klimatyczna