Jak zamówić projekt konstrukcji stalowej?

Wewnątrz zakładowe konstrukcje stalowe to jeden z tych elementów, który ma ogromny wpływ na funkcjonowanie jednostki. Poszczególne przedmioty niejednokrotnie tworzą szkielet naszego przedsiębiorstwa i spełniają określone role. Ich jakość oraz przemyślane wykonanie mogą być kluczem do naszego sukcesu. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób zamówić projekt konstrukcji stalowej. W tym artykule opowiem o tym, co należy wiedzieć przed złożeniem zamówienia oraz w jaki sposób powstaje gotowy zarys nowoczesnych rozwiązań.

 

Projektowanie konstrukcji stalowej od zaplecza

 

Wykorzystanie możliwości nowoczesnych programów i systemów do projektowania konstrukcji stalowych sprawia, że ogromną część pracy wykonuje za nas komputer. Nie bez znaczenia jest jednak doświadczenie i wiedza pracowników, których zadaniem jest doradztwo w zakresie wyboru określonych rozwiązań. Cały proces projektowania różni się od siebie w zależności od tego, czy naszym zadaniem jest produkcja do nowo powstałego zakładu, czy modernizacja aktualnych rozwiązań. Zacznijmy od pierwszego scenariusza. Nowe przedsiębiorstwo jest już na etapie rozplanowania ułożenia konkretnych maszyn i urządzeń niezbędnych do wykonywania produkcji. Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i zachowania ciągłości procesu poprzez dopasowanie nowoczesnych konstrukcji stalowych do projektowanych uwarunkowań. Wizjonerstwo i widzenie przestrzenne odpowiedzialnego za to pracownika ma więc kluczowe znaczenie. Drugi wariant to modernizacja istniejących rozwiązań. W tym wypadku nasza praca polega na zaprojektowaniu zmian w istniejącej konstrukcji. Naszym celem jest usprawnienie produkcji przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa pracowników. Wpasowujemy poszczególne elementy konstrukcji stalowych do istniejących przedmiotów, zachowując dotychczasową wizję.

 

Co powinno znaleźć się w zamówieniu konstrukcji stalowych?

 

Część z naszych klientów nie ma doświadczenia w zamawianiu konstrukcji stalowych, dlatego w tym artykule chcemy przekazać podstawową wiedzę w tym zakresie. Po pierwsze do wstępnego zarysu warto wysłać rzut przestrzenny hali produkcyjnej z opisem spodziewanego ułożenia maszyn i urządzeń. Pomoże to w doborze odpowiednich elementów konstrukcji. Ponadto warto zaznaczyć ilość potrzebnych podestów obsługowych, stołów technologicznych, schodów czy drabin i poręczy. Jeżeli na tym etapie nie ma pewności co do szczegółowych danych, to nasi doświadczeni pracownicy pomogą Wam określić zapotrzebowanie na poszczególne elementy konstrukcji stalowych.

Pamiętajmy, że każdy projekt różni się od siebie. W zależności od branży, stosowanych maszyn, uwarunkowań związanych z przepisami, zapotrzebowanie może być różne. Jeżeli nie jesteśmy pewni poszczególnych rzeczy, to warto je skonsultować. Nasza firma świadczy usługi kompleksowo. Wspieramy przedsiębiorców na każdym etapie i dbamy o to, by zaprojektowane przez nas rozwiązania spełniały pokładane w nich oczekiwania.

Sprawdź również…