Jak przygotować się do transportu maszyn i urządzeń? 

Relokacja zakładów produkcyjnych, to proces, który niesie za sobą ryzyko poniesienia strat. Do jego przeprowadzenia należy więc odpowiednio się przygotować. Pierwszym etapem jest znalezienie firmy, która przeprowadzi nas przez te niedogodności kompleksowo. W tym artykule odpowiemy sobie na pytanie czemu jest to tak ważne. Sprawdzimy również, czy relokacja dużych konstrukcji może przynosić pewne komplikacje.

 

Relokacja zakładu produkcyjnego krok po kroku

 

Pierwszym etapem relokacji zakładu produkcyjnego jest wybranie firmy, która kompleksowo przeprowadzi nas przez cały proces. Jest to kluczowy aspekt z punktu widzenia bezpieczeństwa i sprawnego przeprowadzenia poszczególnych kroków. Jeżeli zależy nam na tym, by wszystko odbyło się sprawnie i bez komplikacji, to warto wcześniej ustalić szczegóły z wybraną do tego zadania firmą. Specjalizujemy się w przewozie wielkogabarytowym i relokacja maszyn od lat dlatego z doświadczenia wiemy, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie. Drugi etap to demontaż maszyn, który powinien być nadzorowany i przeprowadzony według ściśle określonej procedury. Dzięki temu zadbamy o ich bezpieczeństwo i możliwość ponownego zamontowania. Wszystkie przedmioty powinny być przed transportem odpowiednio zabezpieczone. Obłożenie kluczowych elementów styropianem, foliowanie i zabezpieczenie poszczególnych części pozwoli na ich bezpieczny transport.

Ważnym aspektem relokacji zakładu produkcyjnego jest organizacja bezpiecznego transportu. O tym jednak opowiem w kolejnych akapicie. Rozładunek i ponowny montaż to dwa etapy, o których należy pamiętać. To właśnie podczas nich dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji. Odpowiednie przygotowanie, doświadczeni pracownicy i profesjonalny sprzęt to gwarancja sukcesu.

 

Organizacja bezpiecznego transportu — podstawowe informacje

 

Relokacja zakładów produkcyjnych, to jeden z najbardziej wymagających i trudnych do zrealizowania procesów. W ciągu maksymalnie kilku dni musimy zdemontować, zapakować, przewieźć, rozładować i zamontować maszyny i urządzenia o wartości nawet kilkudziesięciu milionów złotych. To zadanie nie należy do najłatwiejszych, ale dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych pracowników jest możliwe. Dysponujemy doskonałym taborem pojazdów, dostosowanych do tego typu zadań.  Przewóz przedmiotów wielkogabarytowych wiąże się z koniecznością zapewniania bezpieczeństwa zarówno na drodze jak i podczas załadunku i rozładunku. Odpowiedni i profesjonalny sprzęt oraz ludzie z doświadczeniem i wiedzą na temat wykonywanych zadań, pozwalają bez przeszkód zrealizować powierzone zadania.

Warto pamiętać, że relokacja zakładu produkcyjnego to tylko jedna z najtrudniejszych logistycznie usług. Każdy dzień zawieszenie działania przedsiębiorstwa oznacza straty, więc sprawne przeprowadzenie całego procesu jest kluczowe dla szybkiego odbudowania przychodów. Naszym zadaniem jest zrobić wszystko by szybko i bezpiecznie uruchomić linię produkcyjną w nowym miejscu.

 

W ADK poradzimy sobie z każdym zleceniem

 

Jeżeli szukasz odpowiedniego wykonawcy usługi relokacji zakładu produkcyjnego lub transportu technologicznego zapoznaj się z naszą ofertą, lub skontaktuj się z nami bezpośrednio na pewno zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie.

Sprawdź również…